You are here: / Hurtownia biżuterii sztucznej Lublin / Buty dla dzieci

Buty dla dzieci

Buty dla dzieci
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Większość rodziców udając się na poszukiwania nowych bucików dla dzieci przede wszystkim zwraca uwagę na dwa parametry: cenę i wygląd buta. Oczywiście, cena jest bardzo ważnym elementem wpływającym na decyzję o zakupie jednak uwzględnić także inne parametry obuwia, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na jakość użytkowania przez dziecko.

Dla bucików dziecięcych bardzo ważnym parametrem jest ich trwałość. Nie da się ukryć, że dla dziecko zwłaszcza aktywne, nie zwraca uwagi po czym biega, w co kopie i nie szanuje butów. Buty dziecięce powinny więc odznaczać się bardzo dobrą jakością wykonania tak aby nie zostały uszkodzone przed czasem. Może się okazać że pozorny zysk cenowy związany z zakupem tańszego obuwia importowanego z krajów wschodu zostanie szybko zniwelowany przez konieczność zakupu nowych bucików z uwagi na rozpadające się podeszwy czy też pękające cholewki.

Dlatego warto przyjrzeć się bucikom polskich producentów takich jak Kornecki czy Mrugała które są niezwykle dokładnie wykonane i trwałe. Półbuty i buty zimowe mają odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która ochrania skórę buta na czubkach i na piętach, czyli w miejscach gdzie najczęściej dziecko dokonuje obtarć i uszkodzeń.

Dla butów zimowych ważnym aspektem jest nieprzemakalność bucika. Wiadomo, że but skórzany, czy bucik z membraną nie będzie podwodnym kaloszem, ale w przypadku dzieci, które lubią łazić po kałużach warto zadbać aby but był szczelny na okoliczność krótkotrwałego zalania, bądź też buszowania w śniegu. Elementem który to zapewnia jest użycie przez producenta odpowiednich klejów zabezpieczających szwy i forma języka cholewki który powinien być połączony szczelnie z cholewką buta.

Dobre buty dla dzieci powinny także spełniać rygorystyczniej wymagania norm odnośnie konstrukcji buta. Stopy dzieci dopiero się rozwijają i rosną. Źle wyprofilowana cholewka lub wkładka mogą doprowadzić do problemów ortopedycznych. Szczególnie w przypadku małych dzieci cholewka powinna zapewniać prawidłowe ułożenie goleni w stosunku do stopy i zabezpieczać kostki.

Polecamy także:

YOU MIGHT ALSO LIKE