You are here: / Hurtownia biżuterii sztucznej Lublin / Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Okulary przeciwsłoneczne to ładna ozdoba i dodatek do ubrań, ale nie tylko. Kupując je, człowiek wymaga, by chroniły jego oczy, ale tak naprawdę nie zwraca uwagi na to, co rzeczywiście jest istotne. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych najczęściej większość osób kieruje się tym, czy są ładne, do czego będą pasować, czy są drogie itd. A podstawowym błędem jest nie zwrócenie w ogóle uwagi na to, czy takie okulary przeciwsłoneczne rzeczywiście nadają się do ochrony ludzkiego oka. Właściwie rzadko kto skupia się na tym, by sprawdzić, czy okulary przeciwsłoneczne są zaopatrzone w filtr przeciwsłoneczny, a przecież to powinno być najważniejszą kwestią przy kupnie okularów przeciwsłonecznych. To, czy się ładnie prezentują jest, a właściwie powinno być, kwestią drugorzędną.
Filtry przeciwsłoneczne

Istnieje kilka rodzajów filtrów zastosowanych w okularach przeciwsłonecznych i warto wiedzieć, jaki będzie odpowiedni dla każdego człowieka z osobna. W zależności od tego, do czego są potrzebne tego typu okulary, można wybrać spośród takich, które posiadają podstawowy filtr UV, filtr polaryzacyjny, lub okulary z fotochromem. Oczywiście mowa o prawdziwych okularach przeciwsłonecznych, które są bardzo dobrej jakości, pomijając te bazarowe za 10 zł, które w żaden sposób nie chronią wzroku przed słońcem chyba, że posiadają dobry filtr.

Okulary bez choćby podstawowego filtra UV, nie są okularami przeciwsłonecznymi i warto o tym wiedzieć. Zamiast sugerować się ich ceną i ładnym wyglądem lepiej jest wydać te kilkadziesiąt złotych i sprawić sobie rzeczywiście prawdziwe okulary przeciwsłoneczne i mieć gwarancję, że będą chronić oczy, a my nie będziemy musieli później chodzić do okulisty z problemami ze wzrokiem. Najlepiej wybrać sklepy optyczne, gdzie możemy być pewni, że okulary są bezpieczne i spełniają wszystkie wymogi.
Oprawki i kolor okularów

Kiedy już będziemy pewni, że okulary, które wybraliśmy odpowiednio chronią nasze oczy możemy pomyśleć o kolorze oprawek, kształcie i o tym, żeby czuć się w nich dobrze i dobrze wyglądać. Powinniśmy dobrać okulary odpowiednie do kształtu naszej twarzy, zazwyczaj osoby o okrągłej buzi powinny wybierać okulary kanciaste, mocno zaakcentowane, z kolei osoby o rysach ostrych twarzy powinny postawić na łagodniejsze, zaokrąglone oprawki. Najlepiej mają ludzie o owalnych twarzach, gdyż mogą eksperymentować i dobierać takie okulary jakie tylko im się spodobają, bo zazwyczaj pasują do nich wszystkie kształty oprawek.

Polecamy także:

YOU MIGHT ALSO LIKE